W listopadzie w bibliotece w Kielnarowej było gwarno, kolorowo i muzycznie.
● 15 listopada br. mieliśmy ogromną przyjemność odwiedzić dzieci z zerówki oraz przedszkola przy SP w Kielnarowej. Najmłodsi z wielkim zainteresowaniem słuchali i oglądali bajki kamishibai pt. Słowik oraz Brat i siostra.
Teatrzyk kamishibai to niezwykle ciekawa forma przedstawiania bajek. Cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród dzieci i taka forma głośnego czytania jest zawsze mile widziana podczas każdych zajęć. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchają treści, a ilustracje obrazkowe skupiają ich wzrok. Dlatego nawet ci, którzy szybko się nudzą , z chęcią wysłuchają takiej bajki.
● 16 listopada br. zaprosiliśmy do biblioteki uczniów kl. I SP w Kielnarowej. Tematem naszych zajęć była jesień. Ta pora roku jest okresem ogromnych zmian w przyrodzie, jest czasem, kiedy drzewa zrzucają kolorowe liście, odlatują ptaki, a inne zwierzęta przygotowują się do snu zimowego. Wspólnie z dziećmi rozmawialiśmy, dlaczego tak się dzieje i jak możemy pomóc zwierzętom, które muszą przetrwać ciężki dla nich okres zimowy. Podczas spotkania nie zabrakło również pięknych wierszy o jesieni.
● W dniach 24 i 30.11 br. w bibliotece odbywały się nietypowe, bo muzyczne, spotkania z uczniami klas III i IV SP w Kielnarowej. Zajęcia prowadził Damian Płodzień, absolwent szkoły muzycznej w Rzeszowie, pochodzący z Kielnarowej.
Spotkanie miało na celu pokazanie dzieciom, że muzyka to wspaniała forma zabawy i tak naprawdę nie ma złych czy dobrych odpowiedzi, bo muzykę każdy czuje po swojemu. Muzyka wyraża emocje, przynosi ukojenie, może rozweselać, wyciszać i pozwalać przenieść się w miejsca, o których marzymy. To wszystko usłyszeliśmy na spotkaniu. Dzięki wielkiemu talentowi muzycznemu Damian sprawił, że dzieci chętnie słuchały, ale także z wielka chęcią uczestniczyły w zabawach dla nich przygotowanych.
Biblioteka Publiczna w Kielnarowej bardzo dziękuje Damianowi za spotkanie i życzymy wiele sukcesów. Gratulujemy wielkiego talentu!
● 29 listopada br. w bibliotece wspólnie z zerówką rozmawialiśmy o św. Mikołaju. Skąd wzięła się tradycja prezentów mikołajkowych? Jak rozpoznać Mikołaja? Czy Mikołaj też chciałby dostać prezenty? Na te i wiele innych pytań szukaliśmy odpowiedzi. Prawda jest taka, że wszyscy kochają dostawać prezenty – i ci mali, i ci duzi. Nie zapominajmy więc, że każdy z nas może zostać św. Mikołajem.