Na pierwszym spotkaniu dzieci własnoręcznie wykonały książeczki edukacyjne. Każda z nich miała okładkę, pięknie wykonane ilustracje i treść. Każda z uczestniczek zajęć wybrała inny temat książki. Powstały oryginalne książeczki o dżungli, koniach, jednorożcach i kotkach. Dodatkowo dziewczynki przygotowały do swoich książeczek pięknie ozdobione zakładki.
Podczas drugiego dnia zajęć wybraliśmy się do… dżungli. Żeby lepiej poznać ten las, mali uczestnicy wysłuchali fragmentów powieści Afryka Kazika Łukasza Wierzbińskiego. Bohater powieści – podróżnik Kazimierz Nowak – przemierza rowerem Afrykę i przeżywa mrożące krew w żyłach przygody, np. spotkanie z lewem; zostaje także zaproszony do… zjedzenia zupy z szarańczy. Potem przyszedł czas na oglądanie w książkach ilustracji przedstawiających rośliny i zwierzęta dżungli. Trzeba było zapamiętać dużo szczegółów, bo podczas części plastycznej zajęć zrobiliśmy najprawdziwszą „dżunglę”: ze zwierzętami, ptakami, drzewami i… wężami. Znalazły się tu nawet małpki zwisające z lian. Każdy z uczestników dołożył swoją cegiełkę do powstania tego lasu, kolorując i wycinając potrzebne elementy. Efekt naszej pracy jest widoczny w Oddziale dla dzieci.
Ostatni dzień zajęć poświęciliśmy na bliższe poznanie kotów. Najpierw poznaliśmy kilku kocich bohaterów literackich (m.in. kota Cukierka, Mruczka i Franka), a potem robiliśmy kotki origami i z tektury z włóczkowymi brzuszkami. Towarzyszyły im małe myszki, z włóczkowymi ogonkami, które mogą służyć też za zakładki do książki.
Każde zajęcia kończyły się w Kąciku Malucha wspólnymi zabawami. Uczestnicy wypożyczali też ulubione książki.